Wydawca treści

Informacja o wysokości środków, wytyczne oraz priorytety wydatkowania KFS na 2024 rok


Informacje o publikacji dokumentu

Informacje szczegółowe urzędu

Krajowy Fundusz Szkoleniowy 2024

POWIATOWY URZĄD PRACY W RADOMIU
INFORMUJE, ŻE
 
nabór wniosków o środki REZERWY Krajowego Funduszu Szkoleniowego został zakończony
 
Obowiązujące w danym naborze priorytety to:
  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych
    w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRPiPS.
Podmioty uprawnione do korzystania z środków w ramach tego priorytetu to:
  • CIS i KIS to jednostki prowadzone przez JST, organizacje pozarządowe, podmioty kościelne lub spółdzielnie socjalne. Centra i Kluby Integracji Społecznej zatrudniają kadrę odpowiedzialną za reintegrację społeczną i zawodową uczestników.
  • WTZ mogą być tworzone, przez fundacje, stowarzyszenia i inne podmioty. Działają one w celu rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Podmiot prowadzący WTZ zawiera z samorządem powiatu umowę regulującą między innymi warunki
    i wysokość dofinansowania kosztów utworzenia i działalności warsztatu ze środków PFRON.
  • Przedsiębiorstwa społeczne wpisane do wykazu przedsiębiorstw społecznych, który zgodnie
    z ustawą o ekonomii społecznej prowadzony jest przez MRPiPS w systemie Rejestr Jednostek Pomocy Społecznej (RJPS),
  • Spółdzielnie socjalne – to podmioty wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego, na tej podstawie można zweryfikować ich formę prawną.
  • Zakłady aktywności zawodowej – to podmioty, które mogą być tworzone przez gminę, powiat oraz fundację, stowarzyszenie lub inną organizację społeczną, decyzję o przyznaniu statusu zakładu aktywności zawodowej wydaje wojewoda.
Ze środków w ramach tego priorytetu korzystać mogą wszyscy pracownicy przedsiębiorstw społecznych i ZAZ oraz pracownicy i członkowie spółdzielni socjalnych.
  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
- Oświadczenie do priorytetu
  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
Priorytet ten promuje działania wobec osób pracujących w warunkach niszczących zdrowie i w szczególności powinien objąć osoby, które nie mają prawa do emerytury pomostowej.
  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju. 
Warunkiem dostępu do niniejszego priorytetu jest posiadanie jako przeważającego (według stanu na 1 stycznia 2024 roku) odpowiedniego kodu PKD oraz zawarte we wniosku o dofinansowanie wiarygodne uzasadnienie konieczności nabycia nowych umiejętności.

Na podstawie dokumentów: Strategia zrównoważonego rozwoju powiatu radomskiego do 2030 roku i Strategii dalszego rozwoju miasta Radomia RADOM 2030.
Branże kluczowe to:
  • Ochrona zdrowia (PKD wszystkie z działu 86, PKD 84.12 Z)
  • Edukacja (PKD wszystkie z działu 85)
  • Pomoc społeczna (PKD wszystkie z działu 87 i 88)
  • Transportowa ( PKD 49.39.Z - Pozostały transport lądowy pasażerski, gdzie indziej niesklasyfikowany, PKD 49.31.Z - Transport lądowy pasażerski, miejski i podmiejski
  • Kulturowa, turystyka, rekreacja, sport (PKD wszystkie działu 90, 91, 93, 79).
Obowiązujące kody PKD

Regulamin wraz z załącznikami do pobrania dostępny na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu w zakładce Dokumenty do pobrania

Powiatowy Urząd Pracy informuje, że w naborze głównym Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2024 w ramach priorytetu numer 7 Wsparcie kształcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców 5 pracowników cudzoziemców skorzystało z dofinansowania do szkoleń.

Menu nawigacji